Co umíme

FYZIOTERAPIE

Díky snaze o co nejdelší kvalitní život není fyzioterapie u zvířat už pouhým abstraktním pojmem. V současnosti – zcela v souladu s aktuálními znalostmi a technologickými možnostmi – nabízí fyzioterapie u zvířat efektivní přínos pro pacienta, jeho majitele a pochopitelně i pro veterinární lékaře.

Souhrnná péče, individuální přístup a spolupráce s veterinárními lékaři jsou pro nás prioritou. Na základě doporučení od lékaře a díky bohatým zkušenostem z oboru, pro vás a vašeho zvířecího přítele sestavíme rehabilitační plán na míru tak, abychom ho společnými silami vrátili zpět do vašich životů. Pracujeme s neurologickými, ortopedickými nebo jinak ohroženými psy a kočkami. Fyzioterapie však není jen pro nemocné – pravidelné cvičení udržuje vašeho psa ve formě, geriatrická fyzioterapie pomáhá snižovat bolest a obnovit pohyblivost.

Kdy?

  • Co nejdříve po vyšetření, diagnóze, případné operaci. (Fyzioterapie pomáhá redukovat bolest, snižuje otok, ztuhlost a svalovou atrofii.)
  • Před plánovaným zákrokem. (Fyzioterapie jako součást přípravy na zákrok a následnou rehabilitaci.)
  • V období s omezenou možností pohybu. (Fyzioterapii doporučujeme např. v zimě jako doplněk pro pohybové a psychické uspokojení.)

Pro koho?

Pro psy i kočky všech velikostí a plemen. Máme cenné zkušenosti s pacienty z řad neurologie a ortopedie včetně:

  • Fyzioterapie NENÍ vhodná pro hárající feny
  • Ortopedické a neurologické onemocnění po úrazu, fraktuře, onemocnění kloubů, kostí, šlach, vazů a svalů
  • Rekonvalescence před a po amputaci končetiny
  • Obrna končetin, výhřez meziobratlové plotýnky či jiné onemocnění míchy
  • Chronická bolestivost, postižení mozku nebo rovnovážného aparátu
  • Redukce hmotnosti
  • Artróza, ztuhlost a problémy spojené se stářím

S čím si poradíme?

  • Abychom co nejoptimálněji naplánovali rehabilitační program, potřebujeme znát v kostce denní režim majitele a psa.
  • Nezbytnou součástí fyzioterapie je spolupráce s veterinárními lékaři. Na první návštěvu přineste doporučení od svého lékaře, tzv. lékařskou zprávu.
  • Před rehabilitací psa alespoň dvě hodiny nekrmte a vždy jej řádně vyvenčete!
  • Pokud váš pes trpí potravinovou alergií nebo jinou intolerancí, vezměte mu s sebou dostatek pamlsků, na které je zvyklý.

Technické vybavení

  • Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie BioTorus LT – 100 + UltiCARe LT – 99 + MAXI aplikátor A1C
  • Elektroterapie + terapeutický ultrazvuk INTELECT ADVACED VET COMBO
  • Hydroterapeutická vana HT-Vet 2000
HYDROTERAPIE

HYDROTERAPIE

Hydroterapie je důležitou součástí  našeho rehabilitačního programu.

Vybavení

Našim pacientům je k dispozici speciální prosklená vana o objemu více než 1000 litrů, opatřená chodícím pásem, která je vhodná i pro ta největší psí plemena. Terapeutická vana je vybavena pásem s plynulou regulací rychlosti, možností náklonu a protiproudem. Samozřejmostí je profesionální filtrační technika, která zajišťuje čistotu vody. Chůze na podvodním pásu usnadňuje nebo naopak ztěžuje pohyb zvířete. Podstatnou výhodou je možnost regulace rychlosti, intenzity, hloubky vody a teploty.

Pro koho?

Zásadní roli sehrává hydroterapie při rehabilitaci ortopedických a neurologických pacientů. Zvíře, trpící obrnou končetin/y, ve vodě dosahuje daleko rychlejších pokroků než na souši.

Hydroterapie tedy zpravidla výrazně urychluje rekonvalescenci.

Vzhledem k fyzikálním vlastnostem vody jako jsou teplota, tlak a odolnost, je pro pacienta pohyb ve vodě příjemný.

Starší psi, trpící chronickou bolestivostí kloubů či páteře, ocení nový druh pohybu bez bolesti. Pro štěňata ve vývinu (hlavně v případě velkých a obřích plemen) je hydroterapie zábavná a bezpečná.

Jak to vlastně funguje?

Po rozehřátí a následném očištění tlapek od nečistot vstupuje pes do prázdné vany. Ta se po uzavření dveří začíná postupně naplňovat ohřátou vodou. Množství vody volí terapeut, stejně jako rychlost a celkovou délku terapie. V případě potřeby je s pacientem uvnitř. Vaším úkolem je pejska chválit, motivovat a odměňovat.

V případě že váš pes trpí aktuálně kožními problémy, má zanícenou ránu/jizvu, infekci nebo horečku, není pro něj hydroterapie vhodná. To stejné platí pro hárající feny.



Co s sebou?

  • Odměnu – pamlsky, které skvěle chutnají, nejvíce motivují
  • Náhradní obojek/postroj
  • V zimním období doporučujeme obleček na cestu domů
  • Přezůvky (ideálně neklouzavé) pro majitele, kolem vany bývá mokro
SENIOR PLÁN

SENIOR PLÁN

U starších psích jedinců je mnohdy namístě obava z chirurgických zákroků. Alternativa ve formě fyzioterapie je neinvazivní možností jak prodloužit kvalitu jeho života. Senior plán je komplex manuální a fyzikální terapie, která umožní vašemu psovi dělat věci, které ho těší. Poradíme, která cvičení jsou vhodná a jak je lze správně provádět v domácím prostředí nebo k vám domů za pejskem můžeme pravidelně jezdit. Uvědomujeme si, že rehabilitace psího seniora je „běh na dlouhou trať“ přizpůsobili jsme tomu i ceny. Pro co největší efekt léčby umožňujeme zapůjčení magnetoterapeutického přístroje domů. Účinky pulzního magnetického pole jsou především myorelaxační, hojící a analgetické.

Laserová terapie

LASEROVÁ TERAPIE

Vysoce účinná metoda, která urychluje regeneraci tkání, snižuje bolesti, redukuje otoky, záněty či edémy, uvolňuje svalové kontrakce. Zkracuje celkový rehabilitační proces. Laserová terapie je zcela bezpečná léčba bez vedlejších účinků a bez další zátěže pro pacienta, ověřená mnoha studiemi.

Jak terapie probíhá?

Optimální postup léčby stanoví ošetřující terapeut nebo lékař. Důležité je časté opakování v pravidelných intervalech, zpravidla ob den po dobu cca 14ti dní. Délka terapie trvá 2-20 minut, podle zvolené oblasti a programu.

KONZULTACE

KONZULTACE

Chápeme, že někdy není pravidelné docházení na terapie z různých důvodů možné. Rádi vám v takovém případě vysvětlíme a ukážeme, jak správně rehabilitovat v domácím prostředí.