O nás

O NÁS

Markéta Krejčí, CertCAAPR

První seznámení s fyzioterapií zvířat proběhlo na TSOŠ veterinární v Kroměříži, kde jsem úspěšně absolvovala studium v oboru veterinární prevence. Klíčovým krokem se stal rok 2013, kdy jsem nastoupila na referenční kliniku Jaggy Brno jako veterinární technik. Zde se mi naskytla jedinečná příležitost pracovat s diplomovaným specialistou v oblasti neurologie, doktorem Alešem Tomkem. Pod jeho dohledem jsem se aktivně začala věnovat fyzioterapii převážně neurologických pacientů. Později přibyli díky MVDr. Michalu Vlašínovi, specialistovi v oboru chirurgie a ortopedie, i pacienti s ortopedickými problémy. Jsem členkou revizní komise Asociace fyzioterapie a rehabilitace zvířat ČR. Pod její záštitou jsem se v letech 2017-2019 účastnila kurzu fyzioterapie, který jsem úspěšně zakončila závěrečnou zkouškou. Získala jsem titul CertCAAPR, a tím se stala certifikovanou fyzioterapeutkou. Jsem spolumajitelkou rehabilitačního centra pro malá zvířata dogRepair Brno. V roce 2020 jsem získala profesní kvalifikaci odpovídající úrovni EQF (Evropský rámec kvalifikací, úroveň 6). Aktivně organizuji semináře, workshopy a jiné akce věnované fyzioterapii ať už v rámci Asociace či mimo ni.


Věra Pisárová, CertCCAPR

Vystudovala jsem Tauferovu střední zemědělskou školu v Kroměříži. Pracovala jsem v hřebčíně Albertovec, Výzkumném ústavu veterinárních léčiv a 11 let v Útulku MP v Brně Bystrci. Tato práce mě také hodně naučila po stránce lidské i profesní. Kouzlo fyzioterapie mi ukázal seminář Rehabilitace sportovních a pracovních psů. Pár měsíců po něm měla má fenka Border teriéra rupturu předního zkříženého vazu v koleni a díky němu jsem postupně jsem zjišťovala, jak moc je rehabilitace důležitou součástí léčby. I přes poškození vazu a menisků se Tiffany vrátila do plnohodnotného života jako před úrazem. To pro mě byla motivace začít se v této oblasti více vzdělávat a kromě workshopů a seminářů jsem začala v červnu 2021 studovat kurz Fyzioterapie a rehabilitace malých zvířat pořádaný ASOCIACÍ FYZIOTERAPIE A REHABILITACE ZVÍŘAT ČESKÉ REPUBLIKY, z.s.


Michala Stančíkova, Dis, CertCAAPR

Od roku 2007, kdy jsem úspěšně absolvovala VOŠ, se věnuji lidské rehabilitaci se specializací na neurologické pacienty a traumata ruky.
Od roku 2007, kdy jsem úspěšně absolvovala VOŠ, se věnuji lidské rehabilitaci se specializací na neurologické pacienty a traumata ruky. K rehabilitaci psů jsem se dostala díky svému flatcoated retrívřímu parťákovi. Natolik mě uchvátila, že jsem se začala v psí rehabilitaci aktivně vzdělávat. V roce 2022 jsem úspěšně absolvovala kurz fyzioterapie pod záštitou Asociace fyzioterapie a rehabilitace malých zvířat ČR, a stal se ze mě certifikovaný pracovník fyzioterapie pro malá zvířata.
Jsem přesvědčena, že mnohé humánní techniky se dají aplikovat na naše psí kamarády a dokáží tak pomoci při různých potížích.
Jak již dlouhou dobu říkám: „Kdo chce, hledá způsob, kdo ne, hledá důvod.“


Zuzana Žáková, CertCAAPR

Jmenuju se Zuzana a psi mě provází od dětství. Protože jsem měla plemena, která bývají často nemocná, navštěvovala jsem s nimi fyzioterapii v dogRepair. Po několika letech pravidelné docházky jsem si řekla, že je to možná osudová výzva a pustila se do studia fyzioterapie malých zvířat pod záštitou ASOFYREZ. Práce fyzioterapeuta mě neskutečně baví, protože zvířata miluji a moc ráda jim pomáhám. Je to pro mě práce, která dává smysl a zároveň je i mým velkým koníčkem. Ve volném čase se věnuji psím sportům...záchranařina, obedience, poslušnost, nebo se jen tak procházím se svými pejsky v přírodě.


Spolupracujeme se specialisty

MVDr. Aleš Tomek, DipECVN - evropský diplomovaný specialista v oboru neurologie
MVDr. David Hanzlíček, DVM - specialista v oboru interní medicíny
MVDr. Tereza Paušová - veterinární neurologie, klinika Jaggy Brno
MVDr. Andrea Lačňáková - veterinární ordinace v Modřicích, specializace chrtí plemena
MVDr. Lenka Novobilská, CVA – veterinární akupunktura malých zvířat
Veterinární centrum Akuvet – integrované veterinární centrum v Brně